Master Pharm ogłosił kolejny skup akcji własnych

Zarząd proponuje 4,50 zł za akcję Spółki, tj. o 9 proc. więcej wobec kursu 4,12 zł na zamknięciu poniedziałkowej sesji


Oferty na sprzedaż akcji przyjmowane będą w dniach 6-13 października. Spółka zamierza nabyć do 1.000.000 akcji własnych w celu ich umorzenia. Skup prowadzony jest we współpracy z Biurem Maklerskim mBanku.


- Przeprowadzony w sierpniu pierwszy skup akcji spotkał się dużym zainteresowaniem inwestorów. Kontynuujemy ten kierunek, ponownie proponując wysoką premię wobec wyceny rynkowej. Chcemy umożliwić akcjonariuszom zakończenie inwestycji na atrakcyjnych warunkach i jednocześnie częściowo zrekompensować ostatni negatywny sentyment do Spółki – powiedział Jacek Franasik, Prezes Zarządu Master Pharm S.A.


Master Pharm S.A. działa na prężnie rosnącym rynku suplementów diety, świadcząc usługi produkcji kontraktowej dla wiodących firm farmaceutycznych. Zgodnie z opublikowanymi we wrześniu danymi finansowymi, Spółka ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii swojej działalności. W okresie tym wypracowała 40,2 mln zł (+48% rdr), które przełożyły się na 10,0 mln zł zysku operacyjnego (+540% rdr) oraz 3,9 mln zł zysku netto (+81% rdr). Marża operacyjna wzrosła z 6% przed rokiem aż do 25% za ostatnie półrocze. Marża zysku netto wzrosła w tym okresie z 8% do 10%.


- Biznesowo mamy za sobą bardzo dobre półrocze, rekordowe w historii firmy. Choć na rynku wciąż panuje duża niepewność, zarówno nam, jak i branży, udało się skutecznie dostosować do panujących realiów. Nie dostrzegamy żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o utrzymanie popytu i tendencji wzrostowej rynku suplementów w długim terminie. Dobre perspektywy ma przede wszystkim produkcja europejska, w tym polska, stanowiąca w obecnej sytuacji bardzo atrakcyjną alternatywę dla produkcji choćby azjatyckiej. Mamy przed sobą świetne perspektywy – stwierdził Prezes Jacek Franasik.

 

Pliki do pobrania:

 

 

 

 

MASTER PHARM S.A. © 2015