Master Pharm z wyższą o 24 proc. sprzedażą w trzech kwartałach 2021 r.

Narastająco po trzecim kwartale br. skonsolidowane przychody producenta suplementów diety przekroczyły 53,1 mln zł (+24% rdr) i przełożyły się na 10,6 mln zł zysku operacyjnego (+192% rdr). Były to rekordowe w historii Spółki wartości za ten okres roku.

 


Wzrost skonsolidowanych przychodów Master Pharm związany był przede wszystkim z wyższym stanem zamówień przypadającym na pierwsze półrocze 2021 r. po niepewnym dla branży roku 2020. Od stycznia do września Spółka pozyskała siedmiu nowych klientów usług produkcji kontraktowej, odnotowała również istotny wzrost aktywności dotychczasowych odbiorców.


- Za nami solidne trzy kwartały, co zawdzięczamy bardzo dobremu sprzedażowo pierwszemu półroczu. Duża część klientów składała wtedy zamówienia odłożone w trudnym i niepewnym roku ubiegłym, co miało wymierny wpływ na nasze wyniki, w tym blisko trzykrotną poprawę zysku operacyjnego i dwukrotny wzrost EBITDA. Na rynku wciąż panuje pewien stopień niepewności, trudniej jest przewidzieć zachowania klientów, w pewnym stopniu zaburzona została cykliczność charakterystyczna dla rynku suplementów. Jednak nasze wyniki potwierdzają, że nauczyliśmy się efektywnie funkcjonować w tych warunkach – stwierdził Jacek Franasik, Prezes Zarządu Master Pharm S.A.


W analizowanym okresie jednym z głównych obszarów rozwoju Grupy była kontynuacja inwestycji w moce wytwórcze, mająca na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych w określonych formach produktowych. Jak ocenia Zarząd, inwestycje te stanowią odpowiedź na rosnące zainteresowanie usługami produkcji kontraktowej suplementów diety, są też niezbędne dla dalszego rozwoju firmy.


- Branża suplementów diety od wielu lat wykazuje stabilny wzrost i w naszej ocenie nie jest narażona na istotny, długotrwały spadek popytu. Dobre perspektywy ma szczególnie produkcja europejska, w obecnych warunkach będąca świetną alternatywą dla produkcji azjatyckiej. Aby skutecznie odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie, musimy stale rozwijać nasze zaplecze produkcyjne, oferować nowe formy produktów, co skutecznie robimy. Obecnie nie dostrzegamy istotnych przeszkód dla dalszego stabilnego rozwoju – dodał Prezes Jacek Franasik.

MASTER PHARM S.A. © 2015