Rekordowe półrocze Master Pharm! Sprzedaż w górę o 48 proc., zysk netto o 81 proc. rdr

W pierwszym półroczu 2021 r. przychody Grupy Master Pharm wyniosły 40,2 mln zł, przekładając się na 10,0 mln zł zysku operacyjnego i 3,9 mln zł zysku netto. Była to najlepsza finansowo połowa roku w historii łódzkiego producenta suplementów diety

 


Wysoka dynamikę przychodów oraz pozycji wynikowych Master Pharm zawdzięcza przede wszystkim ożywieniu w branży oraz realizacji kontraktów odłożonych przez klientów w niepewnym roku 2020. W pierwszym półroczu bieżącego roku Spółka odnotowała istotny wzrost wolumenu zamówień, szczególnie na produkty służące wzmocnieniu odporności. W okresie tym pozyskała siedmiu nowych klientów usług produkcji kontraktowej.


- Biznesowo mamy za sobą bardzo dobre półrocze, rekordowe w historii firmy. Choć na rynku wciąż panuje duża niepewność, zarówno nam, jak i branży, udało się skutecznie dostosować do panujących realiów. Jesteśmy dobrze przygotowani do działania w warunkach pandemicznych, co potwierdza nie tylko rosnąca sprzedaż, ale i wysoki wzrost marży operacyjnej, z 6% przed rokiem aż do 25% za ostatnie półrocze – stwierdził Jacek Franasik, Prezes Zarządu Master Pharm S.A.


W celu utrzymania wysokiego tempa rozwoju w pierwszym półroczu Grupa kontynuowała inwestycje w moce wytwórcze obejmujące zakup nowych linii produkcyjnych i rozbudowę zakładu w Łodzi. Uruchomienie nowych urządzeń i kolejne inwestycje przewidziane są na drugą połowę roku.


- Dynamika przyszłego rozwoju Grupy będzie silnie uzależniona od tempa wdrażania nowych mocy wytwórczych. Popyt na usługi produkcji kontraktowej jest bardzo wysoki i żeby go efektywnie zaspokajać musimy stawiać na tego rodzaju inwestycje. Chcemy eksplorować również nowe, perspektywiczne obszary rynku. Zauważamy np. duży potencjał w produktach przeznaczonych dla wegetarian, stąd obecnie realizujemy projekt, który umożliwi nam produkcję tego rodzaju suplementów – dodał Prezes Master Pharm.


Zarząd korzystnie ocenia perspektywy dalszego wzrostu Grupy Master Pharm. W jego opinii rynek suplementów diety, nawet w warunkach pandemii, nie jest narażony na długotrwały spadek popytu.


- W najbliższych kwartałach, w przypadku utrzymania ograniczeń związanych z pandemią, spodziewamy się na zmianę okresów wzmożonych zamówień i tymczasowych przestojów, na co jesteśmy odpowiednio przygotowani. Nie dostrzegamy natomiast żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o utrzymanie popytu i tendencji wzrostowej rynku suplementów w długim terminie. Dobre perspektywy ma przede wszystkim produkcja europejska, w tym polska, stanowiąca w obecnej sytuacji bardzo atrakcyjną alternatywę dla produkcji choćby azjatyckiej. Mamy przed sobą świetne perspektywy – podsumował Prezes Jacek Franasik.

MASTER PHARM S.A. © 2015